300

Schody policzkowe

Konstrukcja schodów policzkowych gwarantuje nie tylko wspaniały wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. To sprawdzone rozwiązanie o stabilnej konstrukcji, gdzie stopnie wykonane są z drewna i umieszczone w policzkach nośnych. Szeroki wybór gatunków drewna umożliwia idealne dopasowanie do wnętrza, a także stanowi doskonały element dekoracyjny. Dodatkową zaletą schodów policzkowych jest niewielka ilość zajmowanego miejsca.

IMG_0394

Schody gięte

Schody gięte zwane również schodami wstęgowymi można zawsze zaprojektować tak, by idealnie wpisały się w założenia projektowe. Również dopasowanie schodów giętych do aranżacji mieszkania nie stanowi żadnego problemu – dobrze prezentują się bowiem zarówno jako klasyczne schody ze zdobionymi balustradami, jak i przeznaczone do minimalistycznych wnętrz proste schody policzkowe. Schody wstęgowe są zwykle realizowane jako konstrukcja oparta na dwóch belkach policzkowych o odpowiedniej krzywiźnie. Ze względu na bardziej skomplikowane łączenie stopni z policzkami, schody gięte powinny być wykonywane przez doświadczonych rzemieślników, ze szczególną dbałością o precyzję i z wykorzystaniem najlepszego gatunkowo drewna.

Schody ażurowe

To, co przemawia za wybraniem wysokiej jakości schodów ażurowych drewnianych, to przede wszystkim lekkość konstrukcji. Oparcie belek policzkowych na końcach biegu jest najczęściej w zupełności wystarczające, a generowane obciążenia stosunkowo nieduże. Jest to związane również z niewielkim zużyciem materiału konstrukcyjnego, którym w tym przypadku jest najczęściej drewno o znacznej gęstości. Schody drewniane ażurowe to nie tylko rozwiązanie lekkie i łatwe do skonstruowania, ale przede wszystkim niezwykle trwałe. Belki policzkowe charakteryzują się wysoką wytrzymałości, co gwarantuje znaczną stabilność. Natomiast tylko od jakości stosowanego drewna zależy odporność stopni na ścieranie. Z założenia delikatną estetykę schodów drewnianych ażurowych można ożywić, wprowadzając ciekawie zdobioną balustradę

Schody rustykalne

W naszej ofercie znajdą Państwo postarzane schody z litego jesionu i dębu – gatunków drewna charakteryzujących się dużą trwałością i niepowtarzalnym usłojeniem.
Nasze schody wykonywane są ręcznie, postarzane i patynowane. Pasują do każdego wnętrza – zarówno do domów z bala, gdzie niejako wpisują się w klimat, jak i do wnętrz nowoczesnych, w których stanowią oryginalny akcent.
Wykonujemy same stopnie (do położenia na betonie lub innym podłożu), jak również całe konstrukcje schodów. Uzupełnieniem schodów może być drewniana balustrada wykonana z kawałków pni.

Schody do małych pomieszczeń

Im mniejsze pomieszczenie, tym więcej uwagi należy poświęcić na jego umiejętną aranżację. Wybór odpowiedniego modelu schodów jest tutaj kluczowy. Gdy zależy nam na walorach estetycznych, na pewno swoją uwagę warto zwrócić w kierunku schodów spiralnych. Modele te pięknie prezentują się, stanowiąc dekoracyjne wypełnienie małego wnętrza. Gdy jednak ze schodów korzystamy często, prowadzą na przykład do pomieszczeń sypialnych, warto pomyśleć o modelach, które będą nie tylko designerskie, ale także – wygodniejsze w codziennym użytkowaniu

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Przewiń do góry